ГАРЯЧІ НОМЕРИ -20%

Бронювати

КОНТАКТНІ ТЕЛЕФОНИ
+38 (050) 963 06 95
+38 (097) 461 36 65
ІППОТЕРАПІЯ2017-11-28T22:10:40+00:00

ІППОТЕРАПІЯ

В одному зі своїх виступів світлої пам’яті академік Микола Амосов стверджував, що зараз світ переживає справжню фармакологічну епідемію. А виникла вона внаслідок того, що лікарі надміру захопилися медикаментозним лікуванням. На Заході щороку економічні втрати в зв’язку з розвитком медикаментозних патологій перевищують навіть втрати, викликані інфекційними захворюваннями, і становлять 3 мільярди доларів. Майже в третини хворих під час стаціонарного лікування виникають ускладнення після прийому фармакологічних препаратів. Висновок лікарі роблять однозначний: медикаментозна терапія не може бути панацеєю.

Важко сказати, – на щастя чи на жаль, але в Україні населення великою мірою довіряє нетрадиційній медицині. Суттєво на це впливає поки що незадовільний рівень офіційної медицини, але відіграє роль і ефект новизни, якого нам притаманно прагнути. Медицина альтернативна справді існує, і цього не спростовують серйозні науковці. В цій галузі є чимало напрямків, один з них – анімалотерапія, тобто лікування людей з допомогою тварин.

Попри часом протилежні оцінки щодо доцільності такого методу оздоровлення, психологи, наприклад, вважають, що, спілкуючись з братами нашими меншими, ми підсвідомо почуваємо власну значущість, а отже, позбуваємося відчуття дискримінації, пригніченості. Як результат, – відбувається підвищення самооцінки і поліпшення настрою.

Ще Гіппократ стверджував, що поранені і хворі одужують швидше, якщо їздять верхи. Він же відзначав, що окрім загальнозміцнювального ефекту спостерігається і психологічна гармонізація особи від занять верховою їздою. При цьому старогрецький ескулап надавав особливого значення ритмічному і плавному рухові коня. У 1751 році французький філософ Дідро написав трактат з промовистою назвою «Про верхову їзду і її значення для того, щоб зберегти здоров’я і знову його знайти».

Але іппотерапія – лікування з допомогою коней та їзди верхи – зцілює не  тільки психологічно. Коні як фізіотерапевти схвалені нейрофізіологами, у Німеччині – навіть офіційно. Доведено, що кінь дає вершникові від 90 до 100 різноспрямованих імпульсів на хвилину, що спонукає до відповідної реакції пацієнта і змушує його коригувати свою рухову активність. Під час їзди на коні м’язи спини тварини, здійснюючи тривимірні рухи, масажують м’язи ніг вершника – внутрішню сторону стегон, литкові м’язи, голеностоп, пахову область. Вершник, намагаючись утримати рівновагу на коні, вимушений щільніше притискати ноги до коня, що, в свою чергу, збільшує силу дії на його м’язи, причім і здорові, й уражені. Під час руху коня тулуб вершника виконує ті ж рухи, що й при ходьбі. В результаті слаборозвинені м’язи формуються і зміцнюються, а закріпачені – розслаблюються.

Іппотерапія ефективна у випадках дитячого церебрального паралічу, у хворих на аутизм, з синдромом Дауна, з наслідками різноманітних травм опорно-рухового апарату. А науковці Ростовського на Дону медінституту в Росії переконують, що їзда верхи корисна людям із захворюваннями кишково-шлункового тракту, органів тазу, нейроциркуляторною дистонією, допомагає долати хронічні втоми, викликані різними профзахворюваннями чи сидячим способом життя, лікує деформації і хвороби хребта, неврози та депресії.

Однак іппотерапія застосовується в Україні вкрай рідко, вочевидь, перешкодою для розвитку цього методу лікування різних недугів є висока вартість коней, складнощі з їх утриманням.  У «Квітці полонини» труднощів супутнього курортній галузі конярства не побоялися, і зараз понад півсотні племінних тварин у санаторному підрозділі – конюшні «Племконецентру» доглядають справжні фахівці, а відпочивальників навчають триматися на скакунах досвідчені тренери-інструктори. Для дітей придбали спеціальних низькорослих коней гуцульської породи.

Від звичайної лікувальної фізкультури іппотерапія відрізняється тим, що вона здатна викликати у вершника, особливо ж дитини, дуже потужну різноспрямовану мотивацію до одужання. З одного боку, дитина боїться великої норовистої тварини, вона невпевнена в собі, а з іншого, – стимулом стає бажання проїхати верхи, навчитися управляти конем. Це прагнення допомагає їй подолати страх і підвищити власну самооцінку. Іппотерапія не передбачає присутності людей у білих халатах, які, зі зрозумілих причин, можуть викликати у хворих дітей негативну реакцію. Тобто процес лікування відбувається у формі навчання чи захоплюючої гри, непомітно для пацієнта і в атмосфері психологічного комфорту.

Консультантом у програмі застосування в «Квітці полонини» іппотерапії став професор Манфред Маєр з Віденського медичного університету. За допомогою його методик в оздоровниці досягли значних успіхів у лікуванні сколіозу, остеохондрозу, церебрального паралічу, чоловічих та жіночих розладів, деяких хвороб зору. Ось лише кілька відгуків наших пацієнтів, які скористалися можливістю поліпшити власне та здоров’я дітей з допомогою нетрадиційного, але навдивовиж ефективного методу лікування їздою верхи на конях.

«Наша сім’я вперше у цьому санаторії, – написала в книзі відгуків родина Савченків з Києва. – Ми вражені не лише хорошим рівнем фахівців – надзвичайно уважних та кваліфікованих. Чи не найбільший подив викликало те, що завдяки головлікарю П. Ганинцю в санаторії запрацювала програма реабілітації дітей з нервовими хворобами. У нашої донечки ДЦП. І навіть кілька годин занять помітно покращили її фізичний та моральний стан. Та найголовніше – у нас з’явилася віра в майбутнє. Спасибі вам за любов до людей і бажання допомогти».