ХАРЧУВАННЯ

Раціональне, збалансоване, смачне.

З упевненістю можемо стверджувати, що харчування в нашій оздоровниці задовольнить найвибагливіших пацієнтів, від прихильників дуже суворих дієт, аж до справжніх гурманів, для яких страви на будь-який смак приготують фахівці-кулінари:

В ресторані «Сузір’я»

Або за типом «шведського столу» в ресторані «Квітка полонини»

 Доведено, що чимало хвороб минають навіть без вживання медикаментів, якщо пацієнт наполегливо дотримується призначеної йому дієти.

 Їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти, – цей афоризм став, мабуть, найпопулярнішим серед усіх, які стосуються харчування людини, особливо надмірного, що є причиною ожиріння і багатьох інших захворювань. Вислів цей ми знаємо, а от чи всі чинимо за принципом, який у ньому закладений? Звісно ж, ні. А шкода. Бо правильне, збалансоване харчування, як ніщо інше, впливає на якість життя. Здорова людина фактично ніколи не задумується над тим, що вона їсть – коли всі органи і системи в організмі працюють без збоїв, чітко, то й процес травлення відбувається для неї майже непомітно. Та якщо ми раптом занедужаємо, іноді навіть склянка такого здорового і корисного напою, як молоко, здатна погіршити наш стан.

Харчування, перетравлювання їжі – це насамперед складний біохімічний процес, в якому беруть участь мало не всі внутрішні органи, і кожен з них виконує свою функцію, своє особливе завдання. Якщо ж якийсь з органів «недопрацьовує», то  доводиться іншому «брати на себе» додаткову роботу, трудитися з перевантаженням. Врешті-решт, порушення процесу травлення доходить такої межі, коли наш організм вже не спроможний здійснювати взаємозамінність одного органу іншим, і тоді з кожною порцією їжі ми отримуємо не корисні речовини, а отрути, які чимдалі накопичуються і погіршують наші стан і самопочуття.

Роль дієтичного харчування особливо вагома під час лікування. Доведено, що чимало хвороб минають навіть без вживання медикаментів, якщо пацієнт наполегливо дотримується призначеної йому дієти.

Кожному пацієнтові в оздоровниці лікуючий лікар призначить конкретну дієту, а фахівець-дієтолог та кухарі подбають про достатній набір страв у щоденному меню з тим, аби санаторна їжа  за час лікування не встигла набриднути. В останні роки в нашу оздоровницю приїжджає чимало практично здорових людей, яким власне дієта і не надто потрібна. Тож їхнє меню може містити страви  з більшою кількістю тваринних жирів та білків, ніж це передбачено раціоном для хронічно хворих.

Види дієтичних раціонів, які Вам запропонують в санаторії «Квітка полонини»:

Дієтичний раціон №1 (непротертий варіант) об’єднує існуючі дієтичні столи, які призначаються при хронічному гастриті з підвищеною кислотністю, виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки та хронічному панкреатиті. (№ дієти , 1а, 5п).

Дієтичний раціон №2 (щадний), який призначається при захворюваннях органів травлення, таких, як хронічний гастрит з секреторною недостатністю, ентерит, коліт, хронічний холецестит, хронічний гепатит поза загостренням, дичкінезія жовчовивідних шляхів, цироз печінки без її недостатності. (№ дієти 2,3,4,5).

Дієтичний раціон №3. Зі зниженою калорійністю, який призначається при захворюваннях, які виникли внаслідок порушення обміну речовин, зокрема при цукровому діабеті, ожирінні І-ІІ ступеня. (№ дієти 8,9).

Дієтичний раціон №4. Призначається хворим із захворюваннями серцево-судинної системи, сечовидільної системи, опорно-рухового апарату, подагрою. (№ дієти 6,7,10).

Дієтиний раціон №5. Призначається відпочиваючим, які не потребують спеціального харчування. Також може застосовуватися як перехідна дієта до звичайного харчування в період одужання і після лікувальних дієт. (№ дієти 15).