Stankovych fest запалив нові зірки у мистецькому сузір’ї

Stankovych fest запалив нові зірки у мистецькому сузір’ї

Stankovych fest
запалив нові зірки у мистецькому сузір’ї

Від головного організатора конкурсу – генерального директора ТОВ «Сузір’я» Павла Ганинця –володарі гран-прі отримали по 10 тисяч гривень грошової винагороди, володарі спеціального призу Євгена Станковича – по 5 тисяч гривень.

Від головного організатора конкурсу – генерального директора ТОВ «Сузір’я» Павла Ганинця –володарі гран-прі отримали по 10 тисяч гривень грошової винагороди, володарі спеціального призу Євгена Станковича – по 5 тисяч гривень.

 

 

[fusion_gallery image_ids=”3575,3576,3577,3578,3579″ layout=”grid” picture_size=”” columns=”” column_spacing=”10″ hover_type=”” lightbox=”yes” lightbox_content=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=””][/fusion_gallery]

Свалявщина набуває статусу мистецької Мекки на Закарпатті. Втім, вже не лишень у нашій області, а й на теренах всієї України та у сусідньому зарубіжжі. Стимулом для народження нового фундаментального майданчика, де можуть помірятися творчими здобутками музиканти та художники з України та з-за кордону, стало ім’я видатного свалявця Євгена Станковича – композитора, Героя України, лауреата Державної премії імені Т.Г.Шевченка, академіка Академії мистецтв, під егідою якого на його малій Батьківщині ось вже вдруге проведено фестиваль-конкурс Stankovych fest.

click here

Творчі змагання цьогоріч тривали упродовж п’яти днів на базі оздоровниць “Квітка полонини” та “Поляна”, а також Свалявської дитячо-юнацької школи мистецтв .

Вражаючим і по-справжньому зірковим є склад журі конкурсу, до якого увійшли і всесвітньо знаний композитор Євген Станкович,і керівники провідних мистецьких навчальних закладів України та видатні митці, як ось: ректор Національної музичної Академії України Володимир Рожок, ректор Львівської національної музичної Академії ім. М.Лисенка Ігор Пилатюк, проректор Одеської національної музичної академії, композитор Олександр Олійник, художник-графік, президент Національної академії мистецтв України, ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури України Андрій Чебикін, ректор Київської дитячої академії мистецтв Михайло Чембержі, художній керівник та головний диригент заслуженого  академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук, народний художник України, лауреат премії ім. Т.Г.Шевченка Володимир Микита.

На фестивалі виступило понад три сотні конкурсантів з України, Словаччини, Угорщини та Польщі у трьох номінаціях – “музичне мистецтво”,  “композитори” та “образотворче мистецтво”.  Змагалися конкурсанти у різних вікових категоріях, до яких цього року долучилися й музиканти та художники  віком понад 26 років. Вікові обмеження зняли, за задумом організаторів фесту, з тих міркувань, що талант, обдарування вимагають справедливого оцінювання й підтримки у будь-якому віці і не повинні залишатися непоміченими.

Безперечно, найбільше учасників на Stankovych fest представило Закарпаття. Адже, як зазначила голова обласної організації профспілки працівників культури Наталія Товтин, у нашому краї функціонує понад шість десятків дитячо-юнацьких шкіл мистецтва, більшість з яких є сільськими. Своїх здібних виконавців відрядили на конкурс й інші регіони України: Одещина, Львівщина, Житомирщина, Херсонщина, Миколаївщина, Київщина, Кіровоградщина, Вінниччина, Дніпропетровщина, Черкащина. Численним було й представництво учасників зі словацького міста Ліпани, юна художниця з якого – Клара Маргевкова – здобула гран-прі у номінації “образотворче мистецтво”.

Володарями гран-прі фестивалю стали також Олександра Макарова, вихованка дитячої школи мистецтв №2 міста Мукачева, – у номінації “музичне мистецтво” за віртуозну та натхненну  гру на ксилофоні, та Володимир Машіка (у номінації “композитори”), який представляв Національну музичну академію України ім. П.І.Чайковського (м. Київ).

Спеціальними призами Євгена Станковича було нагороджено студента Львівської національної музичної академії Ростислава Федину (фортепіано), зразковий хор Ужгородського коледжу культури та мистецтв під керівництвом Ондраша Тазінгера, оркестр народних інструментів викладачів Свалявської дитячої школи мистецтв під керівництвом Світлани Фізер та виконавицю-домристку Ліляну Бабіч з Одеської національної музичної академії ім. Нежданової.

Від генерального директора ТОВ «Сузір’я» Павла Ганинця володарі гран-прі отримали по 10 тисяч гривень грошової винагороди, володарі спеціального призу Євгена Станковича – по 5 тисяч гривень.

Власне, нагороди та відзнаки отримали практично всі учасники фестивалю, бо, як наголосив один з членів журі, успіхом кожного виконавця є вже сама участь у престижному конкурсі міжнародного масштабу.

Кращі з кращих у неділю виступили на сцені Свалявського будинку культури в гала-концерті, де журі та меценати вручили переможцям призи та дипломи, грамоти та подяки, грошові премії. Дійство у Сваляві стало справжнім святом мистецтва, зал не вміщав усіх бажаючих послухати чудову музику в одухотвореному та майстерному виконанні нових зірок, що засяяли на мистецькому небосхилі України.

Вдячні свалявці, що не так часто мають змогу долучитися до справжнього мистецтва, щиро аплодували і зовсім юним, і тим молодим виконавцям, що вже перебувають на етапі становлення та розквіту творчих сил. Від імені організатора конкурсу – голови громадської організації «Квітка фест» Тетяни Голонич зі сцени шанобливо й заслужено звучали й імена всіх, хто матеріально чи конкретним внеском сприяв організації мистецького свята.

 

Залишити коментар

Прокрутити вгору