АПАРАТНА ФІЗІОТЕРАПІЯ

Це група немедикаментозних методів лікування за допомогою різних спеціальних апаратів.
На відміну від природних лікувальних факторів, ці штучно створені лікувальні чинники називають факторами преформованої природи.
Електросвітлолікування істотно доповнює природні лікувальні фактори, а для деяких пацієнтів може відігравати провідну роль в оздоровленні. В санаторії застосовуються практично всі апарати, що є в даний час в розпорядженні фізіотерапії. Важливою особливістю фізіотерапевтичних процедур є те, що поряд із загальними рефлекторними впливами, дія кожної з них відрізняється відносною специфічністю. Це дозволяє використовувати електросвітлолікування як для загального впливу, так і для цілеспрямованого – локального, безпосередньо на патологічний процес. Поєднання преформованих фізичних чинників з курортними сприяє потенціюванню їх, тому така комбінація може виявитися більш ефективною, ніж їх використання поза курортом. Дія фізіотерапевтичних процедур супроводжується сприятливими змінами фізико-хімічного стану клітин і тканин, функцій чутливих і рухових нервів, ендокринних органів, гладкої мускулатури. В результаті зменшуються запально-дистрофічні зміни, створюються несприятливі умови для хвороботворних мікроорганізмів, поліпшується живлення тканин, секреторна, ендокринна і моторна їх функції, зменшуються хворобливі суб’єктивні відчуття. Важливо і те, що за допомогою деяких фізичних лікувальних факторів в організм через неушкоджену шкіру можна ввести лікарські речовини. Із створеного шкірного депо ліки тривалий час діють на організм. При цьому доза невисока, ліки не піддаються інактивації в печінці, як це має місце при внутрішньому прийомі, не подразнюють органи травлення, діють більш активно. Ліки вводяться в строго обмежену зону, малою дозою можна досягти значного ефекту без небажаної дії на весь організм. У санаторіях широко використовуються преформовані фізичні фактори для лікування основної та супутніх хвороб.
Крім того, переважна більшість преформованих фізичних чинників (ультрафіолетове опромінення, УВЧ, СВЧ-поле, ультразвук, електрофорез та інші) підвищують стійкість організму до шкідливого впливу іонізуючого випромінювання.

У санаторії «Квітка полонини» застосовуються такі методи апаратної фізіотерапії:

Лікувальний метод, діючим фактором якого є змінний струм високої частоти (110 кГц), високої напруги (20кВ) і малої сили (0,02 мА), який підведений до тіла хворого контактно або дистанційно через вакуумний електрод. Покази: неврози, парестезії шкіри, трофічні виразки, геморой, варикозне розширення вен нижніх кінцівок.

Застосування з лікувальною метою високочастотних механічних коливань пружного середовища (частота більше 20 кГц). Покази: запальні і дегенеративні захворювання опорно-рухового апарату, захворювання периферичних нервів, гінекологічні, урологічні, гастроентерологічні, стоматологічні, очні, ЛОР-захворювання.

Лікувальний метод, при якому діючим фактором є змінне електричне поле ультрависокої частоти, яке підведене до тканин за допомогою конденсаторних пластин з обов’язковим повітряним зазором. Покази: гострі і хронічні запальні процеси внутрішніх органів, опорно-рухового апарату, вуха, горла, носа, периферичної нервової системи.

Лікувальний метод, де діючим фактором є ультрафіолетові промені в ерітемних дозах. Покази: гострі і підгострі запальні захворювання внутрішніх органів, шкіри, носоглотки, внутрішнього вуха, наслідки поранень і травм опорно-рухового апарату, захворювання периферичної нервової системи з вираженим больовим синдромом, захворювання суглобів, бешиха.

Лікувальний метод, де діючим фактором є низькочастотне магнітне поле. Для лікувальної дії використовують змінне й імпульсне магнітні поля. Покази: захворювання і пошкодження периферичної нервової системи, ішемічна хвороба серця, гіпертонічна хвороба І ст., захворювання периферичних судин кінцівок, хронічні захворювання внутрішніх органів, захворювання опорно-рухового апарату, пародонтоз.

Лікувальний метод, при якому на організм хворого діють змінним струмом середньої частоти (2-5 кГц), малої сили (до 80 мА), який модульований по амплітуді низькими частотами в межах від 10 до 150 Гц і підведений до тіла хворого через контактно накладені електроди. Покази: больові синдроми при невритах, невралгії, травмах периферичних нервів, при дегенеративно-дистрофічних ураженнях суглобів, хребта, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту та ін.

Метод використання з лікувальною метою постійного безперервного електричного струму низької напруги (30-80 В) і невеликої сили (до 30 мА), який підводиться до тіла хворого через контактно накладені електроди. Покази: захворювання шлунково-кишкового тракту з порушенням моторної і секреторної функцій, травми і захворювання периферичної нервової системи, неврастенія, гіпер- і гіпотонічна хвороби, хронічні запальні процеси різних органів і тканин.

Лікувальний метод одночасної дії постійного струму та лікарської речовини. Покази: визначаються фармакологічними властивостями лікарської речовини з урахуванням показів до використання гальванізації.

Лікувальний метод, де діючим фактором є лазерне випромінювання. Впливають лазерним променем на органи, тканини, рефлексогенні зони, біологічно активні точки через поверхню шкіри відповідної ділянки. Проводиться також внутрішньоорганне, внутрішньосудинне, внутрішньотканинне лазерне опромінення. Покази: захворювання і пошкодження опорно-рухового апарату і периферичної нервової системи, захворювання серцево-судинної, дихальної системи, шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, пошкодження і захворювання шкіри, ЛОР-захворювання, при пародонтозах.

Cинглетно-киснева терапія – метод лікувального впливу на організм в цілому чи на окремі органи активованого повітря, води. Утворення активних молекул кисню відбувається під час проходження води або повітря через спеціальний апарат, при цьому виділяється синглетна (підсилена поєднанням) енергія, яка зменшує кількість вільних радикалів, нормалізує окисно-відновні реакції в організмі.

Основною діючою речовиною цього способу лікування є киснево-водяна пара, активована ультрафіолетовим опроміненням, магнітним полем та квазилазарним впливом. Терапевтична дія синглетного кисню активізує біохімічні та біофізичні процеси в організмі, покращує його регенеративні та обмінні функції, нормалізує артеріальний тиск, уповільнює час зсідання крові, що важливо для людей, які перенесли інфаркт міокарду, а також зменшує прояви гіпоксії тканин та органів.

Кисневий коктейль і пінка – солодкувата повітряна піна, що складається з бульбашок кисню і фітонастою (лікарських або вітамінних препаратів).

Кисневий коктейль не має протипоказань. Його можна застосовувати як для лікування пацієнтів з різними захворюваннями, так і з метою профілактики абсолютно здорових людей: для поліпшення їхнього імунітету, підвищення ефективності косметологічних процедур, спортивних тренувань тощо.

 

Вплив кисневої пінки на організм людини:

 • підвищує імунітет;
 • активізує моторні, ферментативні і секреторні функції шлунково-кишкового тракту, нормалізує його мікрофлору, а отже, покращує травний процес, прискорює розщеплення поживних речовин;
 • активізує процеси утворення і відтоку жовчі, нормалізує рівень білірубіну, холестерину, беталіпопротеідів і лужної фосфатази.
 • стимулює загальне оздоровлення організму, підвищує ефективність косметичних процедур: вже після кількох прийомів кисневої пінки розгладжуються дрібні зморшки, помітно поліпшується стан шкіри, волосся, нігтів;
 • очищує кров від токсинів;
 • покращує, тонізує загальний стан організму;
 • долає дегенеративні зміни і некроз стінок кровоносних судин;
 • нормалізує сон;
 • допомагає відновити життєві сили після фізичних перевантажень, стресів, отруєнь, операцій, травм та опіків;
 • стимулює функції зовнішнього дихання, поліпшує тканинне дихання і знижує гіпоксію легень;
 • покращує мозковий і периферійний кровообіг;
 • стабілізує артеріальний тиск;
 • сприяє позитивним змінам в динаміці ЕКГ;
 • підвищує рівень гемоглобіну і знижує вміст цукру в крові до норми;

 

Показання для застосування

Рекомендується застосовувати для лікування, профілактики і реабілітації таких захворювань :

 • бронхо-легеневої системи (бронхіальна астма, бронхіти) ;
 • серцево-судинної системи (ревматизм , гіпертонічна хвороба, ІХС , серцева недостатність і недостатність кровообігу та ін.);
 • неврологічні хвороби (патологія судин головного мозку, діенцефальний синдром, вегето-судинна дистонія, неврози, астенічні стани);
 • цукровий діабет.

Направлене поляризоване світло апарату «Біоптрон» діє на організм природним способом, шляхом світлотерапії: електрохімічні реакції, які виникають в організмі під впливом світлового випромінювання, стимулюють відновлення уражених тканин. Біоптрон знімає запалення шкіри, м’язів, сприяє загоєнню ран і стимуляції процесів регенерації та імунної системи, пришвидшує утворення нових тканин на ділянках ураження шкіри.

Ефективним є його використання за наявності у хворих:

 • захворювання хребта і суглобів;
 • захворювання шкіри: екзема, псоріаз, шкірні вірусні та бактеріальні інфекції;
 • венозних та діабетичних виразок нижніх кінцівок;
 • травм м’яких тканин: розтягнення м’язів і зв’язок, тендовагінітів;
 • захворювань слизових оболонок носа і рота: нежить, гайморит, тонзиліт та ін.;
 • сезонозалежних депресій.

Це специфічний масаж стисненим повітрям, який здійснює вплив на лімфатичну систему людини і приводить весь організм в здоровий тонус. Безболісна процедура, яка усуває застій лімфи в окремих зонах лімфатичної системи людини.

Пресотерапія – це  процедура корекції тіла.

Пресотерапія:

 • покращує кровообіг,
 • виводить токсини,
 • посилює трофіку тканин.

Під час процедури проходить глибоке оздоровлення, дренуються тканини, значно зменшується об’єм тіла. Лімфодренаж допомагає ефективно боротися з ожирінням, а також зі всіма проявами целюліту, усуває дряблість шкіри, запускає в організм процеси, що роблять шкіру гладкою та пружною. Процедура ефективна також при набряках,  незалежно від причини їх виникнення, хронічній венозній недостатності, перенапруженні м’язів.

Завдяки сеансам пресотерапії підвищується імунітет, стійкість до стресів. Позитивні результати помітні вже після першої процедури та зберігаються протягом тривалого часу.

!!! Навіть одна процедура дає довготривалий ефект і замінює два десятки сеансів ручного масажу.

Акупунктурний або точковий масаж є дуже ефективною процедурою, позитивно впливає навіть на те, що, на перший погляд, ніякого відношення до ніг не має.

Також масування стоп дозволяє нормалізувати кровообіг, поліпшити дихання шкіри, посилити обмін речовин,регулювати роботу і функції всіх систем організму, тим самим здійснювати ефективну профілактику і навіть лікування багатьох захворювань.

Практично кожна точка на стопі людини відповідає за певний орган, дозволяючи впливати на його стан, полегшувати біль та ін. Масаж стопи і точок правої підошви допомагає впливати на стан органів, що знаходяться праворуч, тобто печінки, жовчного міхура і т. д. Масаж лівої підошви, відповідно, дозволяє стимулювати органи, що знаходяться ліворуч (серце, селезінку).

Показання до застосування акупунктурного масажу

 • при  атеросклерозі;
 • при вегето-судинній дистонії;
 • при цукровому діабеті;
 • імпотенції;
 • алергії;
 • астмі;
 • гаймориті;
 • геморої;

та безлічі інших захворювань.

Апаратний масаж рук лікує всі органи і системи

Кисть – наш організм в мініатюрі. Там розміщена ціла мережа біоактивних точок. Кожна відповідає за певний орган. Інколи, щоб попередити або навіть позбутися недуги, досить знайти потрібну акупунктурну точку на долоні і добре її помасажувати. Цей метод терапії базується на законах східної медицини, а їм уже близько 5-ти тисячоліть!

Масаж рук впливає на всі шари шкіри, м’язи, судини, суглоби, сальні і потові залози,  по-особливому – на центральну нервову систему, стабілізуючи її стан і роботу. Недаремно кажуть, що масаж рук лікує всі органи і системи. Крім того, він повертає працездатність м’язам рук після виснажливих фізичних навантажень, зміцнює зв’язки, судини і суглоби, усуває болі в шиї, плечах. Навіть наслідки травм (набряки, поламані кістки і пошкоджені м’які тканини) швидше зникають під дією масажу рук.

Масаж рук також використовується як ефективна косметична процедура. З її допомогою очищають верхній шар шкіри від ороговілого епідермісу, часточок пилу, зовнішніх забруднень, які забили пори.  Після таких процедур шкіра набуває здорового вигляду, стає гладкою, пружною, еластичною.

Масажер FlexiHand Air

 здійснює  точковий масаж долонь і компресійний масаж тильної поверхні кисті руки.

Працює за  принципом древньо-корейської медицини Коріо у сполученні з новітніми технологіями.

Можливості масажера: стимулююча інфрачервона терапія, дія аніонами, точковий і пневматичний масаж кистей рук,  повітряно-компресійна дія відмінно знімають втому і набряки, стимулюють кровообіг, а також зігрівають руки у людей зі зниженим тиском,  які страждають від синдрому холодних рук. Функція аніонізації забезпечує противірусну і протигрибкову дію.

Всього 10 хвилин щоденного апаратного масажу дозволяють підтримувати доглянутий стан рук і  здоров’я усього організму в цілому!

Крім того, що озонотерапія добре доповнює та підсилює методи традиційної медицини, вона проста в застосуванні, добре переноситься пацієнтами, характеризуєтеся практично повною відсутністю побічних дій і високою ефективністю.
Застосування медичного озону є особливо ефективним у випадках судинних захворювань з вираженою гіпоксією: стенокардії, атеросклерозі, пороках серця, ішемічній хворобі. Озон активізує обмінні процеси на клітинному рівні, поліпшує мікроциркуляцію крові та газообмін.
Озонотерапія з успіхом заміняє антибіотики при лікуванні запальних процесів та інфекцій різної етіології.
Окрім загальнооздоровчої дії на організм, озонотерапія застосовується для лікування та профілактики цукрового діабету, ангіопатії, полінейропатії, ретинопатії, діабетичної стопи, бронхіальної астми, хронічного бронхіту та пневмонії, ішемічної хвороби серця, гіпертонічної хвороби, розсіяного склерозу, вегето-судинної дистонії, ішемічного інсульту, мігрені, виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, хронічних гастритів, колітів, хронічного гепатиту, цирозу печінки, псоріазу, нейродерміту, екземи, при профілактиці грипу та вірусних інфекцій.
При внутрішньовенній озонотерапії, озон відновлює кисневий транспорт, вивільняє кисень, нормалізує обмін речовин, гормональний фон, знімає інтоксикацію, розширює судини, покращує мікроциркуляцію, надає імуностимулюючу, антибактеріальну, антивірусну і протизапальну дії.

Ще одна курортна перевага, якою пропонуємо залюбки скористатися, – можливість приділити більше уваги власній зовнішності.

 Косметологія – процедури з догляду за шкірою, тілом у нашому косметологічному кабінеті – це можливість домогтися відчутних результатів з покращення фігури, позбавлення від зайвих жирових відкладень, целюліту, розтягнень, набряків, зморшок, пігментних плям, вугрів, сухості шкіри та інших недоліків.

Зрозуміло, що задоволення власним зовнішнім виглядом відіграє чималеньку роль у налаштуванні людини на позитивне сприйняття світу. А це необхідна передумова процесу оздоровлення та омолодження і душі, і тіла, й обличчя, на чому наголошував відомий класик російської літератури. Косметологія тут може виявитися і самодостатньою чарівницею, і вмілою помічницею медицини.

Кабінети апаратної косметології в «Квітці полонини» оснащено сучасною апаратурою.

«DermaOxy» – це інноваційна методика безін’єкційної кисневої мезотерапії, заснована на використанні кисневого апарату із застосуванням сироваток гіалуронової кислоти, які блокують мімічні зморшки, відновлюють шкіру, зволожують і насичують енергією. Не має вікових обмежень, побічних ефектів і не потребує реабілітаційного періоду.

Апарат «BELEX-08 EXCELLENS», завдяки спеціальним електродам, м’якому та інтенсивному режиму, дає можливість здійснювати чимало процедур з догляду за шкірою обличчя та ділянки декольте: з бактерицидним, омолоджуючим, тепловим і розсмоктуючим ефектами, демакіяж, пілінг, іонофорез, дезинкрустацію, вакуумний масаж, вакуумну чистку, лімфодренаж, вакуум-спрей і т.д.

Апарат «CORPO-02 EXCELLENS» обладнаний 16-ма електродами двох видів (ремені і пластини із спеціального електропровідного силікону), оснащений 6-ма програмами, параметри яких встановлені для вирішення конкретних проблем: ожиріння, м’язова в’ялість, порушення кровообігу, ремоделювання силуету. Ефект досягається за рахунок застосування 9-ти видів струму в різних варіантах одночасної дії.

Унікальне поєднання методик вакуумного масажу та ультразвукової терапії на апараті «DERMOSONIC» дає чудовий результат у процедурах ліфтингу, допомагає легко й швидко позбутися целюліту і розтягнень, відновити гладкість і пружність шкіри тіла.

У нашому косметологічному кабінеті можна отримати такі види послуг:

Консультація дерматолога

МАСАЖІ:

 • масаж обличчя класичний
 • масаж обличчя омолоджуючий
 • іспанський масаж

МАСКИ:

 • із чистого колагену (листи)
 • шоколадна маска
 • маска з морських водоростей
 • моделююча маска
 • мультивітамінна маска
 • зволожуюча маска
 • виноградна маска
 • киснева маска
 • аnti-age маски

VIP– процедури:

 

«Шоколадний релакс» – із релакс-масажем

«Афродіта» – живильна процедура для сухої шкіри

«Дощ в пустелі» – зволожуюча процедура

«Цариця Клеопатра» – омолодження, оздоровлення шкіри та досягнення  внутрішньої гармонії

«Блиск очей» – процедура для шкіри довкола очей

Електрохірургічні процедури

 • видалення новоутворень (контагіозний молюск, папіломи, ботріокоми й ін.)
 • видалення ксантелязм
 • діатермокоагуляція вугрів

Ексклюзивний релакс-догляд для тіла

 • bora bora (релакс-масаж мішечками з водорослей)
 • гомаж тіла
 • активний лімфодренаж/детоксикація
 • зміцнююче обгортання
 • SPA – релакс омолодження – ексклюзивна формула
 • зміцнююче обгортання для молодих мам
 • ліфтинг грудей (обгортання Бюст Рафермісан)

Додаткові послуги

 • мануальна чистка
 • вакуумна чистка
 • ультразвукова чистка
 • фарбування брів
 • фарбування вій
 • корекція брів

Апаратна косметологія

 • електроміостимуляція (безопераційна підтяжка обличчя) + маска
 • мікрострумова терапія (розгладжування зморшок)

Естетика тіла

 • антицелюлітна програма
 • лімфодренаж
 • корекція фігури
 • лікування ожиріння
 • УЗ-терапія з антицелюлітним гелем
 • вакуумний масаж тіла

Пілінги

 • гліколевий (хімічний)
 • ензимний

Для процедур використовується професійна французька косметика «ALGOTHERM», «CAUDALIE», «JEAN D’ESTREES».