В санаторії “Квітка полонини” з 01.04.18 запроваджено програму реабілітації для пацієнтів з цукровим діабетом. Орієнтовний строк лікування 14 днів.

Санаторій “Квітка полонини” має унікальні можливості для комплексного оздоровлення хворих на цукровий діабет. В умовах нашого закладу наявне оптимальне поєднання природних факторів та сучасних лікувальних методик, які дозволяють значно покращити стан хворих, сприяють довгостроковому зниженню рівня глюкози в крові, попереджують розвиток ускладнень та сприяють зниженню маси тіла. Для пацієнтів проводяться курси лекційних занять в рамках “Школи діабету”.

Показання:

цукровий діабет 1-го та 2-го типу легкого та середнього ступеню важкості у стані  компенсації;

особи з порушеною толерантністю до глюкози;

В програму реабілітації входять:

 1. Первинний та повторні огляди  лікарем-ендокринологом з визначенням діагнозу та призначенням лікування.
 2. Дієта: 9, яка призначається для нормалізації обміну вуглеводів та зниження маси тіла.
 3. Внутрішній прийом мінеральних вод: Лужанська-4, Лужанська-7.
 4. Бальнеотерапія: мінеральні вуглекислі ванни, які покращують мікроциркуляцію в кровоносних судинах шкіри, позитивно впливають на стан вегетативної нервової системи та зменшують свербіж.
 5. Апаратна  фізіотерапія (електрофорез, магнітотерапія, дарсонвалізація, лазеротерапія), озокеритолікування, карбокситерапія: для лікування артропатій, ангіопатій та інших ускладнень цукрового діабету.
 6. Лікувальна фізкультура та масаж.

Рекомендовані додаткові процедури:

 1. Підводний душ-масаж, циркулярний душ – сприяють активному засвоєнню глюкози організмом, активують процеси ліполізу, проявляють загальнотонізуючу дію.
 2. Біоптрон – світлотерапія позитивно впливає на дистрофічні зміни жирової тканини, застосовується для лікування діабетичної нейропатії нижніх кінцівок.
 3. Озонотерапія та синглетно-киснева терапія – активізує обмінні процеси на клітинному рівні, поліпшує мікроциркуляцію крові.
 4. Апаратний масаж стоп – для профілактики розвитку діабетичної стопи.
 5. Карбокситерапія – при застосуванні на рефлекторні зони дозволяє покращити мікроциркуляцію та проявляє знеболюючий ефект.
 6. Внутрішньовенне введення препаратів альфа-ліпоєвої кислоти – застосовується для лікування діабетичної нейропатії.

Лікувальна програма складається індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням результатів обстежень, важкості перебігу хвороби та наявності супутніх захворювань.