Правила
Загальні положення
Правила надання санаторно-курортних та готельних послуг в санаторію «Квітка полонини» (ТОВ «Сузір’я») – надалі «Правила» – розроблені на основі чинного законодавства та регулюють відносини між споживачами (громадянами, які проживають в санаторію за санаторно-курортними путівками або користуються готельними послугами) та виконавцями послуг.
Санаторій «Квітка полонини» (ТОВ «Сузір’я») – надалі «Санаторій» призначений для надання санаторно-курортних послуг: путівок (складаються з комплексу послуг з проживання, харчування та лікування) або курсівок (складаються з комплексу послуг з харчування та лікування) громадянам, незалежно від місця їх постійного проживання та реєстрації. Крім санаторно-курортних послуг, при наявності вільних місць, можуть надаватися окремі послуги з тимчасового проживання (готельні послуги).
Підприємницька діяльність санаторію регулюється чинним законодавством України та даними Правилами.
Санаторій складається з:
- лікувально-діагностичного корпусу;
- бювету;
- житлових корпусів (включно з вестибюльною групою та басейном): корпус «Квітка полонини» (№1), корпус «Сузір’я» (№2).
Режим роботи санаторію – цілодобовий.
Порядок оформлення перебування в санаторію
На період карантинних обмежень обов’язковою умовою поселення в санаторій є пред’явлення на рецепції діючого негативного тесту на COVID-19 всіма особами (починаючи з 5-ти річного віку). У разі відсутності вищезгаданого документу, є обов’язковим здійснення швидкого тесту CITO TEST COVID-19 Ag в лабораторії санаторію, який не входить у вартість санаторно-курортної путівки. Обов’язкове тестування здійснюється незалежно від наявності сертифікату про вакцинацію чи довідки на наявність антитіл до COVID-19.
Номер (місце) в корпусах санаторію надається громадянам, які мають на руках санаторно-курортну путівку або завчасно забронювали та оплатили своє перебування в санаторію як з метою лікування (санаторно-курортна путівка), так і з метою відпочинку (готельні послуги), за наявності паспорта чи документів, що його замінює та заповненої анкети встановленого зразку.
Поселення іноземних громадян і осіб без громадянства (далі – іноземці) у санаторію проводиться на загальних підставах за наявності національних паспортів іноземців або документів, що посвідчують їх особу. Порядок реєстрації національних паспортів іноземців визначається Міністерством внутрішніх справ України.
За наявності вільних місць та за бажанням громадянина йому може надаватись двомісний номер (одно-, дво-, або трикімнатний) для проживання однієї особи з повною оплатою вартості номера.
Після оформлення документів на санаторно-курортні путівку або готельні послуги (проживання) в ССК громадянину видається документ про оплату санаторно-курортної путівки (номера або місця) та санаторно-курортна книжка (або візитна картка гостя), а також ключ від номера.
Адміністрація санаторію має право відмовити у поселенні у випадках:
- у відвідувачів відсутні документи, документи недійсні чи прострочені, є підозри на те, що документи фальшиві;
- відсутня оплата за номер у повному обсязі;
- у відвідувача неохайний, брудний зовнішній вигляд, він знаходиться в неадекватному стані або агресивно поводиться;
- відвідувач відмовляється дотримуватись внутрішніх правил проживання в санаторію;
- відвідувач внесений у список небажаних клієнтів;
- в інших випадках, передбачених законодавством України й здоровим глуздом.
У спірних випадках питання вирішує адміністрація.
Порядок придбання санаторно-курортних путівок та готельних послуг, бронювання номерів (місць) в санаторію та оплата замов-лених послуг.
Адміністрація санаторію укладає договори (приймає замовлення) на купівлю-продаж санаторно-курортних путівок, а також на надання готельних послуг (проживання) як з юридичними, так і з фізичними особами (далі – замовники) у письмовій або усній формі.
Санаторно-курортні путівки (проживання, харчування, лікування), а також готельні послуги (проживання) продаються на будь-якій термін.
Заявка на придбання санаторно-курортних путівок або готельних послуг (проживання) подається в усній формі (по телефону) або в письмовій формі (листом, поштою, факсом, електронним зв’язком) на бажану кількість днів заздалегідь до планової дати заїзду до санаторію. В заявці мають бути чітко визначені терміни перебування в санаторію (дати і час заїзду та виїзду), мета (санаторно-курортне лікування або проживання), кількість осіб (має бути вказаний вік дітей до 14 років), прізвища, ім’я та по-батькові всіх осіб, які вирішили скористатися послугами санаторію, корпус та категорія номеру. На підставі заявки протягом однієї доби замовнику виставляється рахунок на оплату замовлених послуг (санаторно-курортних путівок або послуг проживання). Оплата рахунку повинна бути здійснена протягом трьох банківських днів з дня отримання рахунку в будь-якій фінансовій установі (банку) шляхом безготівкового перерахунку коштів на поточний рахунок санаторію (реквізити вказані на рахунку) або готівкою в касу санаторію. Попередня оплата здійснюється у розмірі не менше ніж 50% від вартості замовлення, решта – у день приїзду. Рахунок є підтвердженням броню-вання номеру. При відсутності оплати протягом 3 робочих днів замовлення автоматично анулюється. Відмова від оплачених (замовлених) санаторно-курортних послуг можлива не пізніше, ніж за 21 день до дати заїзду (з відшкодуванням оплаченої суми або перенесенням замовлення на інший період). При відмові від оплачених послуг менш ніж 21 день до дати заїзду або дострокового від’їзду громадянин зобов’язаний сплатити санаторію штрафну санкцію у розмірі 20% від вартості замовлених санаторно-курортних послуг. У вартість санаторно-курортної путівки не входить страхування. Послуги страхування надає ПРАТ «Страхова компанія «Універсальна».
Розрахунковий час – заїзд після 01-00 годин, виїзд до 23-00 год.
В окремих випадках, пов’язаних з розкладом руху транспорту (потяг, літак), а також для туристів, подорожуючих власним автотранспортом, може бути встановлена година заїзду – після 13-00 год. – з оплатою 0,5 доби в день заїзду; а також година виїзду – до 11-00 год. – з оплатою 0,5 доби в день виїзду. Це обов’язково має бути відображено письмово у заявці, накладній або рахунку на оплату. В усіх інших випадках, розрахунковою годиною вважається заїзд після 01.00 год., виїзд до 23.00 год.
При заїзді в санаторій раніше розрахункового часу («ранній» приїзд) стягується додаткова плата наступним чином: якщо термін дострокового поселення не перевищує 12 годин – за половину доби; якщо перевищує 12 годин (але не більше 24 годин) – за одну добу; або робиться коригування дати та часу виїзду на половину доби або на добу відповідно. В разі «пізнього» виїзду (після закінчення терміну перебування в санаторію) додаткова плата стягується аналогічним чином. Погодинної оплата немає.
Розрахунок вартості санаторно-курортних путівок та послуг здійснюється за цінами та тарифами, затвердженими адміністрацією санаторію. Санаторій залишає за собою право змінювати ціни та тарифи.
Вартість путівки зазначається у виписаному рахунку за цінами, затвердженими на дату виписки рахунку. Вартість оплаченої путівки, послуги тощо (у разі зміни цін) перегляду не підлягає.
Номери в житлових корпусах санаторію розраховані на проживання однієї або двох осіб на основних місцях. На додаткових місцях можуть бути розміщені діти або дорослі. Причому, в однокімнатні одно- та двомісні номери в корпусі «Сузір’я» на додатковому місці можливо поселення однієї дитини до 16 років або двох дітей до 14 років. Діти віком понад 16 років та дорослі на додаткові місця в однокімнатні (як одно- так і двомісні) номери не поселяються. В дво- та трикімнатні номери на додаткові місця можливо поселення як дітей, так і дорослих. Діти до 18 років можуть бути поселені в санаторію тільки разом з дорослими (батьками чи родичами). У період перебування в санаторію відповідальність за дітей несуть батьки (родичі). Батьки (родичі) повинні слідкувати, щоб діти не створювали дискомфорту для інших громадян, які проживають в санаторію. Кожна дитина до 14 років повинна перебувати в оздоровниці у супроводі одного дорослого.
Відпочиваючі з тваринами (будь-якими), птахами, рептиліями тощо не приймаються до санаторію категорично.
Права і обов’язки громадян, які проживають у санаторію
Громадяни зобов’язані:
- дотримуватись «Правил санаторно-курортного закладу» та встановленого адміністрацією санаторію порядку проживання;
- дотримуватись чистоти;
- дотримуватись правил пожежної безпеки;
- виходячи з номеру – зачиняти його;
- відшкодовувати збитки в разі втрати або пошкодження майна санаторію у відповідності з чинним законодавством;
- зберігати цінні речі в сейфі;
- не турбувати інших мешканців, дотримуватись тиші в номері та на території санаторію.
Громадянам, які проживають у санаторію не дозволяється:
- заносити та зберігати у номерах речовини, матеріали і предмети, що є небезпечними для життя і здоров’я громадян та збереження майна;
залишати у номерах сторонніх осіб на період своєї відсутності, а також передавати їм ключі від номера; - передавати іншим особам санаторно-курортну книжку чи візитну картку гостя;
- палити у номері та на балконі;
- пересувати меблі без узгодження з адміністрацією санаторію;
- у номерах забороняється використовувати трійники і подовжувачі, потужні електроприлади, крім випадків, коли ці прилади входять у стандартне устаткування номера чи видані для користування персоналом санаторію;
- заборонено скидати в каналізацію залишки їжі і харчові відходи;
виходячи з номера забороняється залишати включеними електроприлади (крім холодильника) та освітлення; - неприпустимо залишати без необхідності відкритими крани холодної та гарячої води;
- тримати в номері тварин, птахів, рептилій тощо.
Якщо громадянин неодноразово порушує правила проживання, що призводить до матеріальних збитків або створює незручності для проживання інших мешканців, адміністрація санаторію має право припинити проживання громадянина (здійснити виселення).
Громадяни при виявленні недоліків у наданих послугах мають право:
Вимагати усунення недоліків у визначений термін.
Права і обов’язки адміністрації санаторію
Рівень обслуговування громадян, які перебувають на санаторно-курортному лікуванні або проживають в санаторію, має відповідати вимогам присвоєної категорії.
Адміністрація санаторію при оформленні поселення зобов’язана інформувати громадян про надання основних і додаткових послуг, форми і порядок їх сплати. Інформація повинна знаходитись у доступному для огляду місці.
Адміністрація санаторію повинна забезпечити громадянам надання таких безкоштовних послуг:
- виклик невідкладної допомоги;
- користування медичною аптечкою;
- доставку у номер кореспонденції при її отриманні.
Адміністрація санаторію має право надавати громадянам за їх бажанням додаткові послуги за плату.
Адміністрація санаторію не несе відповідальності за особисті, цінні речі гостей санаторію.
Адміністрація санаторію несе відповідальність за комплексність і справність обладнання в номерах, а також за якість підготовки номерів до заселення.
Якість підготовки номерів перед заселенням перевіряється (контролюється) уповноваженими на те працівниками санаторію. Поточне прибирання номерів проводиться щодня. Щоразу після виїзду відвідувача проводиться генеральне прибирання. Заміна рушників і постільної білизни здійснюється не рідше одного разу на тиждень (в залежності від категорії номеру). Кожен номер корпусу «Сузір’я» забезпечено банними халатами (основні місця).
Для зберігання особистих речей в кожному номері корпусу «Сузір’я» встановлено сейф. Цінні речі, гроші необхідно зберігати у сейфі та користуватися електронним кодом сейфа.
У випадку втрати чи ушкодження речей на території санаторію відвідувач повинен негайно повідомити про це адміністрацію санаторію. Якщо до закінчення терміну проживання відвідувач не висував свої вимоги до санаторію, вважається, що його речі не були загублені чи ушкоджені. У випадку виявлення забутих речей адміністрація санаторію зобов’язана негайно повідомити про це власника речей, якщо він відомий. Забуті речі зберігаються в санаторію протягом шести місяців, після чого передаються у відповідні органи публічної влади чи знищуються.
За збереження автомобілів, припаркованих на відведеній під охорону спеціальній автомобільній стоянці, несе відповідальність охорона паркувальної території. В усіх інших випадках за збереження автомобіля відповідає власник.
Відшкодування матеріальних збитків, що були заподіяні громадянам у зв’язку з втратою або пошкодженням майна санаторію, здійснюється ними на основі оформлення документів згідно з чинним законодавство України.
При заподіянні санаторію значного матеріального збитку з вини чи недбалості відвідувачів і (чи) їхніх гостей в обов’язковому порядку повинний бути складений акт встановленого зразка. У даному випадку крім відшкодування збитку, відвідувач повинен добровільно чи в судовому порядку відшкодувати санаторію втрати, пов’язані з простоєм номеру під час ремонту, зміни меблів та інших випадків (наприклад, при залитті водою тощо).
Всі працівники, які безпосередньо пов’язані з обслуговуванням громадян, проходять медичне обстеження в установленому порядку, результати якого відображаються в їх особистих медичних книжках. Ці книжки надаються на вимогу представників контролюючих органів.
Порядок призначення медичних послуг
Під час реєстрації та оформлення в санаторій медреєстратор (черговий адміністратор) призначає лікаря для первинного прийому та повідомляє час первинного огляду. Лікар оглядає прибулих не пізніше другої доби після реєстрації. Про повторний прийом лікар повідомляє відпочиваючого самостійно.
У відпочиваючого є право вибору лікаря.
Після первинного огляду лікаря черговою медсестрою виписується направлення до лабораторії та процедурних кабінетів. Години відпуску хворим лікувальних чи діагностичних процедур, які входять у вартість путівки (курсівки), призначає персонал лікувальних чи діагностичних кабінетів. Процедур, які здійснюються за додаткову плату – адміністратор (касир) лікувального корпусу.
Особи, які спізнились на ту чи іншу процедуру, втрачають право на цю процедуру. За поважних причин процедура може бути відпущена в кінці робочого дня або в інший день, якщо при цьому не порушуються вимоги сумісності лікувальних процедур в один день. У разі неможливості отримання процедури у призначений час, необхідно попередити медперсонал кабінету та працівників каси завчасно (не менше, ніж за дві години до зазначеного часу), та узгодити питання заміни або переносу процедури на інший день (або час).
Не підлягають поверненню сплачені (перераховані) кошти за ту чи іншу процедуру, яка з вини відпочиваючого повністю чи частково не була використана (виняток – поважна причина, підтверджена документально або відміна процедури лікарем).
Всі питання, пов’язані з лікуванням відпочиваючий вирішує зі своїм лікарем, за необхідності – із завідувачем лікувального відділення чи головним лікарем. У неробочий час – з черговим лікарем.
В їдальні корпусу «Сузір’я» впроваджена система дієтичного харчування за попередніми замовленнями (в залежності від призначеного лікарем дієтичного харчування). Якщо ви не встигли замовити собі раціон, вам подаватимуть «чергові» страви. В їдальні корпусу «Квітка полонини» дієтичне харчування проводиться за типом «шведського столу».
Відвідування бювету та споживання мінеральних вод проводиться виключно за призначенням лікаря.
З правилами відвідування басейну можна ознайомитись на інформаційних стендах біля каси басейну.
Адміністрація санаторію наполегливо просить громадян на час відвідування лікувального корпусу та отримання медичних процедур вимикати мобільні телефони, які заважають ефективній роботі медичного обладнання.
З усіх питань, які виникають щодо якості лікування, харчування, побутових умов просимо звертатись до Вашого лікаря чи будь-кого з адміністрації санаторію. В неробочий час – до чергового працівника медперсоналу.
З питань культурного відпочинку, проведення екскурсій, спортивних змагань, концертів, роботи бібліотеки, видачі спортивного інвентарю тощо просимо звертатись до працівників відділу культурно-масової роботи санаторію.
При поломках, технічних несправностях в номері необхідно повідомляти покоївку або працівників «рецепшену». Якщо у визначений термін недолік не було усунуто – адміністрацію санаторію.
Книги скарг та пропозицій знаходяться у чергових медсестер у корпусі №1 («Квітка полонини») та у корпусі №2 («Сузір’я»).
Згідно з чинним законодавством адміністрація санаторію несе відповідальність за невиконання вимог даних Правил, чинного законодавства з питань реєстрації іноземців у санаторію, а також забезпечує захист прав та інтереси громадян, визначені Законом України «Про захист прав споживачів».
Контроль за дотриманням Правил
Контроль за дотриманням адміністрацією санаторію цих Правил здійснюють місцеві державні адміністрації і органи місцевого самоврядування та відповідні державні органи в межах їх компетенції. Контроль за дотриманням громадянами цих Правил здійснюється адміністрацією санаторію.