УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ КАФЕДРИ НМАПО НА БАЗІ «КВІТКИ ПОЛОНИНИ»

Протягом майже півроку відпочиваючі в санаторії “Квітка полонини” мають змогу відвідувати онлайн-лекції та індивідуальні ОNLINE-консультації провідних медичних спеціалістів Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика.

А наприкінці минулого тижня відбулося урочисте відкриття кафедри Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л. Шупика на базі санаторію.

Загалом співпраця санаторію та медичної академії триває вже майже десять років. Та, як зазначив генеральний директор ТОВ “Сузір’я” (санаторію «Квітка полонини») Павло Павлович Ганинець, на якомусь етапі з’явилося розуміння тієї обставини, що життя вимагає від спеціалістів санаторно-курортного закладу та медичного вишу переформатування спільної діяльності, з тим щоб наповнити її новим змістом, новими формами взаємодії. Саме з цією метою було прийнято рішення про створення на базі “Квітки полонини” клінічного санаторію. Що таке клінічний санаторій? Це санаторно-курортний заклад, який постійно працює із науковим закладом. Лікарі оздоровниці таким чином мають змогу постійно займатися науковими розробками і втілювати нові методики лікування у повсякденну практичну діяльність, а пацієнти санаторію – отримувати консультації провідних спеціалістів кращої з медичних установ України.

Клінічних санаторіїв в Україні є чимало. Але, на жаль, більшість із них використовують цей статус лише з тим, аби отримати щонайбільше преференцій у закупівлях на тендерах чи рекламі. “Квітці полонини” всього цього не потрібно, оздоровниця наполегливо здобувала високе реноме самостійно, без державних фінансових вкладень. Сьогодні на першому плані – власне медична частина закладу, яка була б у змозі забезпечувати не тільки профілактичне лікування, а й реабілітаційне. Саме в останньому нині є велика потреба, зважаючи на скорочення кількості хворих, які підлягають реабілітаційним заходам після оперативних втручань, у стаціонарах лікарень у зв’язку з медреформою. Підготовка спеціалістів реабілітаційних відділень у цій справі матиме величезне значення. Задля цього в санаторії відкрито навчальний клас, де лікарі матимуть змогу прослухати курс лекцій з відповідних спеціальностей, які проходять у медичній академії ім. Шупика, по суті брати участь у навчальному процесі цього вишу. При чому йдеться не тільки про лікарів санаторію, а й про медиків з лікувальних установ усього Закарпаття та інших областей України.

Ідея об’єднання санаторію та академії належить професору академії, завідувачу кафедрою медичної інформатики Озару Петровичу Мінцеру.

На відкритті кафедри вишу у санаторії виступив в онлайн-режимі з Києва і ректор медичної академії ім. Шупика Юрій Васильович Вороненко. Він, зокрема, розповів про історію створення навчального закладу, що нараховує ось вже сто років, а також познайомив присутніх з основними напрямками роботи академії післядипломної освіти лікарів та наголосив на значній ролі вишу у сьогоднішньому загальноукраїнському медичному співтоваристві, що вимагає суттєвих змін у справі підвищення кваліфікації лікарів та широкому впровадженні ефективних сучасних методик лікування. Так, лише торік в академії пройшли курс навчання понад 22 тисячі лікарів з України та п’ятдесяти п’яти країн світу.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.