Лікування

Процедури

Тракційна терапія

Підводне витягування хребта

Підводне витягування хребта
(необхідно мати з собою результати МРТ чи рентгенобстеження)

Це один із найефективніших методів лікування опорно-рухового апарату.

При випаданні пошкодженого міжхребцевого диска за свої межі (міжхребцевій грижі) відбувається стиснення нервових корінців, що призводить до сильного болю в спині. Біль у спині супроводжує сколіоз, кіфоз, а також інші захворювання опорно-рухового апарату. Крім того, проблеми хребта завжди негативно позначаються на функціонуванні внутрішніх органів. Допомогти у таких випадках може підводна витяжка хребта.

Позитивний ефект даного методу лікування полягає в тому, що за допомогою витягування розтягуються навколохребцеві м’язи і зв’язки, і проміжок між окремими хребцями збільшується в середньому на півтора міліметра (в окремих випадках – до 4 мм). Стискання нервових корінців і кровоносних судин зменшується, тому спадає набряк, усуваються больові відчуття, нормалізується кровообіг. Також усувається зайва напруга м’язів і знижується внутрішньодисковий тиск. Внаслідок зменшення внутрішньодискового тиску відбувається відновлення властивостей рідини, яка виконує роль амортизуючої прокладки для хребців, а також повертається гладкість і еластичність хрящової тканини міжхребетного диску.

Вертикальна підводна витяжка вважається більш щадною і безпечною. Людина знаходиться у воді – стоїть у басейні (у «Квітці полонини» об’єм басейну в кабінеті підводного витягування хребта – 45 кубічних метрів). Хребет навантажують так, щоб він витягувався. Вода пом’якшує цей процес, сприяє зниженню м’язового тонусу, релаксації тканин і зниженню інтенсивності больового синдрому. Дозування сили тракції – максимально точні.

Здійснюється витяжка (залежно від показань):
шийного відділу хребта;
з акцентом на грудний відділ хребта;
з акцентом на поперековий відділ хребта.

Сила витягування коливається від 15 до 30 кг (залежно від стану м’язів). Курс лікування зазвичай становить 8-12 процедур.

Показання.
Деформації хребта неврогенного характеру, дорсалгія, гострий корінцевий синдром, хронічна люмбалгія, дегенеративні зміни в задніх міжхребетних суглобах і зв’язках, остеохондроз, спондильоз, спондилоартроз, дискова протузія, дегенерація диска, сколіоз, торакалгія, цервикалгія, грижа міжхребцевого диска, яка не здавлює спинний мозок.

З метою профілактики – для пацієнтів, що мають постійно сидячу роботу, або тих, хто займається важкою фізичною працею.

Всі процедури, які стосуються оздоровлення хребта, пацієнти «Квітки полонини» проходять обов’язково під особистим наглядом лікаря-вертебролога.