Лікування

Процедури

Мануальна терапія, масажі

Мануальна терапія

Мануальна терапія – виконуваний руками комплекс біомеханічних прийомів, направлених на усунення болю і відновлення рухливості суглобів і хребта.

Процедури мануальної терапії певною мірою нагадують масаж, але відрізняються від нього обмеженою локалізацією ділянок застосування і дозованою силою дії.

За умови успішного курсу мануальної терапії (з дотриманням рекомендацій і вивченням способів самостійної корекції) відбуваються великі зміни у всій зовнішності пацієнта – змінюється хода, виправляється постава, відходять на задній план вже звичні і надокучливі проблеми із здоров’ям. Таким чином, мануальна терапія є не тільки самостійним, ефективним методом лікування захворювань хребта, а й, у поєднанні з різними методами лікувального і оздоровчого масажу, може застосовуватися як складова частина комплексно-відновного лікування і використовуватися з метою профілактики багатьох захворювань.

Процедури мануальної терапії зазвичай проводяться не щодня, а з інтервалом від одного до семи днів. Річ у тому, що м’язи і зв’язки вимагають певного часу, щоб «підтягтися» і зафіксувати досягнуте положення. Досить часто після сеансу мануальної терапії з’являються м’язові болі в тих ділянках спини, де були проведені лікувальні маніпуляції. Це природно: групи м’язів починають працювати і, відповідно, напружуватися, внаслідок чого болять – точнісінько так, як і відчувають себе м’язи після посиленого тренування. Інші м’язи навпаки – позбавляються постійного непомірного навантаження.