Лікування

Процедури

Мануальна терапія, масажі

Ручні масажі

Масаж – один з найдавніших методів впливу на тіло людини. Слово «масаж» прийшло до нас зі Сходу й означає «надавлювати, торкати рукою». Адже навіть нетямуще маля, забивши коліно, починає гладити, розтирати болюче місце руками. Відомо, що й легке погладжування знімає скутість, втому, а професійно виконаний масаж має цілющу дію, розслаблює спазмовані м’язи, знімає біль та нервове напруження.

Загальний масаж. Ефективна процедура, що має широкий спектр використання. Застосовується для підвищення працездатності, попереджає захворювання організму, покращує еластичність шкіри, має різнобічний вплив на нервову систему, покращує лімфо- та кровообіг. Справляє гармонізуючу, тонізуючу, дренажну та релаксуючу дію на організм людини. Загальний масаж допомагає в лікуванні та профілактиці остеохондрозу, артриту, болю у спині, шиї, попереку. Цей масаж добре розслаблює м’язи, знімає втому, підвищує розумову та фізичну працездатність. Також широко застосовується після травм, забоїв, переломів. Розслаблює суглоби, розтягує м’язи та сухожилля, покращує поставу.

Найчастіше словосполучення «лікувальний класичний масаж» співвідносять з методом лікування опорно-рухової системи, особливо захворювань хребта. Проте ті, кому особисто доводилося мати справу з масажем, знають, що це зовсім не так. Бо лікувальний масаж практично не має кордонів застосування.

Лікувальна дія масажу базується на стимуляції кровообігу, блокує вивільнення молочної кислоти у спазмованих м’язах, а значить, збагачує тканини киснем. Масаж – потужний засіб впливу на організм. Він є профілактичним і часто навіть основним методом лікування багатьох захворювань.

Коли ж призначають лікувальний масаж?

Метою такого масажу задля покращення функціонування серцево-судинної системи є поліпшення кровообігу, підвищення тонусу сердечного м’яза, нормалізація роботи серцево-судинної системи. Вплив: завдяки масажу спостерігається помірне розширення периферичних судин, покращується кровопостачання і скоротлива здатність серцевого м’язу, усуваються застійні явища в малому і великому колі кровообігу. Посилюється обмін речовин у клітинах і підвищується поглинання тканинами кисню. Спектр застосування такого масажу чималий: від вад серця, стенокардії, ішемічної хвороби до гіпертонії і гіпотонії.

При захворюваннях нервової системи лікувальний масаж також застосовується вельми широко. Покращує функціональну здатність нервової системи, посилює її регулюючу і координуючу роль, стимулює регенеративні процеси та відновлює функції периферичних нервів. Правда, тут є ряд протипоказань і обмовок – наприклад, при радикулітах і невралгії в гострій стадії проводити масаж потрібно вкрай обережно.

Масаж рекомендують при атеросклерозах, інсультах, дитячому церебральному паралічі, остеохондрозі, місцевих ураженнях нервової системи.

За допомогою масажу позбавляються від сольових відкладень, покращують роботу суглобів, м’язів і зв’язок. Масаж має і знеболювальну дію. Травми, переломи, захворювання суглобів і хребта – лікувальний масаж з успіхом справляється з цими недугами.

Шкіра під час масажу звільняється від злущеного епідермісу. Під впливом масажу покращується функція потових і сальних залоз, пришвидшується кровообіг, усувається венозний застій, посилюється лімфообіг, підвищується еластичність і пружність шкіри.

Локальний масаж нижніх кінцівок. Масаж особливо корисний для покращення роботи системи кровообігу. Відомо, що до розширення вен (варикозу) призводять застої крові в кровоносних судинах. Масаж посилює циркуляцію крові і, тим самим, попереджає утворення тромбів у судинах. Масаж також сприяє циркуляції лімфатичної рідини і виведенню токсинів з організму. Масаж ніг позбавляє пацієнта від целюлітних скупчень, робить шкіру ніг здоровою та еластичною.

Масаж спини. Застосовується у профілактиці остеохондрозу хребта, для активації регенеративних процесів, також дозволяє зняти м’язову та емоційну напругу, зануритися у стан спокою та досягнути повної релаксації.

Масаж стоп. Стимуляція рефлекторних зон стопи людини необхідна для покращення та стабілізації роботи репродуктивної системи та шлунково-кишкового тракту.

Масаж комірцевої зони. Ефективний для зниження гіпертонусу і розслаблення напружених м’язів шийного відділу, покращення мозкового кровопостачання, профілактики шийного остеохондрозу.

Спортивний масаж. Під час масажу глибоко розминаються м’язи та застосовується пасивна лікувальна гімнастика, що забезпечує позитивний вплив на опорно-руховий апарат. Гармонійне використання цих двох складових надає можливість відчути себе більш енергійним, гнучким та рухливим у повсякденному житті. Спортивний масаж незамінний у період тренувань, на початку та після фізичних навантажень, що дозволяє уникнути мікротравм та покращити роботу опорно-рухового апарату. Масаж протипоказаний при підвищеній температурі, гострих запальних процесах, шкірних захворюваннях (екзема, фурункульоз, лишаї, флегмонозні процеси), при значних пошкодженнях шкіри, сильній загальній перевтомі і збудженнях, схильності до кровотеч (носових, гемороїдальних і т.п.), при запаленні лімфатичних судин, значному розширенні вен і їх запаленні, при злоякісних і доброякісних пухлинах. Зокрема, протипоказаний масаж живота при грижі, за наявності каменів у жовчному і сечовому міхурах, у період менструації та вагітності.