Лікування

Процедури

NEW. Ексклюзив

Фітопаротерапія

Цілюща дія пари відома здавна. Люди різних країн користуються цією чудодійною процедурою для очищення тіла, відновлення сил та омолодження. Широко популярні нині російські парові лазні, сухо-жарові фінські сауни, римські терми-купальні, японські громадські купальні сенто та індивідуальні ванни фуро. Але, на жаль, не всі, хто бажає відчути вплив зазначених «купалень», з легкістю витримують навантаження від таких процедур – мають вплив індивідуальні особливості організму або наявні функціональні відхилення чи захворювання.

Фітопаротерапія (ФПТ), як частина природної, набутої досвідом медицини, перебуває в гармонії з природою, відповідає законам живого організму, є позитивною за результатами лікування, надійною щодо практики використання. Це по суті – неінвазивна фармакотерапія, і вона може вважатися оптимальним варіантом, що підходить практично для кожного, незалежно від віку, особливостей реагування на температурний фактор.

Процедура проходить у розробленій установці (дерев’яній діжці) для фітопаротерапії. Для одержання фітопари використовується унікальний рослинний збір, що складається з 40 трав, які пройшли випробовування при Комітеті з питань народної і нетрадиційної медицини МОЗ України. Трави підібрані відповідно до канонів тибетської медицини – співвідношення теплого і холодного початків у рівновазі.

Процедура в установці триває 10 – 15 хвилин, але за ефективністю перевершує 2-годинний сеанс у парилці, при цьому не відбувається навантаження на серцево-судинну систему, а навпаки регулюється робота серця і всієї судинно-капілярної сітки. Температура пари становить 45-50 °С, вологість – 80-85%. Позитивний ефект полягає в тому, що голова пацієнта залишається назовні, тобто ізольованою від розігрітого і збідненого киснем повітря (дихання відбувається повітрям температури навколишнього середовища), у результаті чого відбувається інтенсивний газообмін і, як наслідок, підвищення метаболізму. Гідротерапія допомагає організмові доставити клітинам живильні речовини через артеріальні петлі капілярної сітки і здійснити виділення непотрібних і шкідливих речовин через венозні петлі тієї ж капілярної сітки.

Основним компонентом у цьому винаході є використання гарячої фітопари, під її дією відкривається дихання шкіри – розширюються і відкриваються пори шкірного покриву, що сприяє виведенню з організму надлишку жирів, води, шлаків, солей важких металів, радіонуклідів. Дія високої температури, води в пароподібному стані і біологічно активних речовин, що входять до складу фітопари, сприяють надходженню в кров амінокислот, у тому числі гістаміну, що має знеболювальну, судинорозширювальну дію і тим самим поліпшує кровообіг усього організму.

За допомогою шкірного дихання, вологообміну і газообміну організм насичується необхідними вітамінами, мікроелементами, органічними кислотами, глікозидами, мінеральними солями, ефірними оліями (мають бактерицидну, антиспазматичну, антивірусну, тонізуючу, протиревматичну дію), дубильними, бальзамічними й іншими корисними речовинами. Під дією всіх елементів підвищується імунний статус організму, відновлюються регенераційні процеси, епітелізація і пігментація шкірного покриву, зникають больові синдроми, покращується кровообіг у кінцівках, ліквідується фізичне, нервове виснаження і перевтома, поліпшується емоційний стан.

Важливо відзначити, що фітопаротерапія дає прекрасні результати при таких складних захворюваннях (наводимо далеко не повний список): підвищений артеріальний тиск будь-якої етіології; артрити, поліартрити, артрози, ревматизм, хвороба Бехтєрєва, наслідки інсульту, наслідки поліомієліту, наслідки інфаркту міокарда (аритмії, блокади), стенокардія, хвороба Рейно й інші, загальні або місцеві артериїти, неврити, поліневрити, ішіас, люмбалгія, наслідки різних травм, поранень, післяопераційні спайки, розсіяний склероз, передчасне старіння, лейкози, системні хвороби сполучної тканини, м’язові атрофії різного походження. Лікування обов’язково супроводжується внутрішнім і зовнішнім фізичним омолодженням організму, емоційним підйомом і відчуттям комфорту.

Фітопаротерапія крок за кроком, від сеансу до сеансу відкриває заблоковані капілярні судини, відновлює живлення органів, висушених острівців клітин, забезпечує надходження кисню і дренаж тканин для виведення шлаків, токсинів, тобто пожвавлює нормальне, здорове функціонування клітин, тканин, органів і всього організму людини. Дуже важливою особливістю фітопаротерапії є рясне потовиділення і під час перебування в установці, і в період відпочинку після процедури.

Температура фітопари в установці підвищується до 50 градусів поступово, приблизно на 1 градус за півхвилини, що значно зм’якшує або й зовсім ліквідує суб’єктивні відчуття в пацієнтів. Вони не спостерігають ніяких патологічних змін у роботі серцево-судинної системи й інших функціональних систем організму. Крім цього, температура фітопари підвищується лише до верхньої границі зони комфорту, що встановлюється для кожного пацієнта індивідуально дослідним шляхом. Для більшості людей вона тримається в межах 40-45°С, але для деяких становить 35-39°С або 46-50°С.

Необхідно також відзначити, що різкий вплив пари або гарячого повітря (наприклад, у лазні або парильні) провокує підвищення артеріального тиску, і є протипоказаний пацієнтам, що страждають на гіпертонію, стенокардію. Натомість, поступове зігрівання у ФПТ-установці сприяє зниженню кров’яного тиску, особливо нижнього, що пов’язано з розширенням капілярів шкіри і внутрішніх органів. З цієї причини, за умови правильного використання, ФПТ-установки позитивно впливають на загальний стан людей-гіпертоніків. Вони полегшують роботу серцевого м’яза, поліпшують живлення тканин і клітин всього організму, підвищують бактерицидні властивості крові, активізують обмінні процеси.

Протипокази:

  • виражена серцево-судинна недостатність;
  • інфекційні захворювання, у тому числі туберкульоз та венеричні хвороби;
  • онкозахворювання;
  • психічні захворювання;
  • період загострення хронічних захворювань;
  • гострі тромбофлебіти;
  • вагітність та період лактації.
  • за наявності конкрементів (каменів) у нирках та жовчних шляхах (за розмірами більшими, ніж 4 мм), особливо при схильності до кольок, обов’язкова попередня консультація лікаря.